JEŘÁB OBECNÝ MORAVSKÝ SLADKOPLODÝ

Věra Hejtmánková, 30. dubna 2022

Není to dávná tradice, že se mnohé, co bylo původem z Moravy, také nazývalo moravské. V dnešní době jsou tradice tvrdě válcovány. A to mnohé. Obrana proti tomuto trendu v médiích i v politickém směřování, je obtížná. I proto občas rádi uvádíme moravské odrůdy ovocných stromů, moravská plemena domácích zvířat apod.

Začneme latinským názvem odrůdy: Sorbus aucuparia variant moravica. Jde o chutnou odrůdu klasických sladkoplodých jeřabin. Plody na rozdíl od planých jeřabin nejsou nahořklé, ale mají příjemnou sladkokyselou chuť. Plody se konzumují čerstvé, sušené, ve šťávách, likérech, zavařeninách, čajích, užívají se do jídel i jako náhrada za brusinky. Obsahují mnoho cenných látek, využívají se i v léčitelství.

Odrůda byla objevena jako náhodný semenáč na severní Moravě asi před dvěma sty lety. Dřevina nenáročná na pěstování, vhodná i do horských poloh (až 1500 m). Řez se provádí hlavně výchovný, po zapěstování korunky se provádí spíše občasný udržovací řez. Vysazuje se na vzdálenost 4 – 8 m, hodí se pro zahrady, sady, parky, aleje, stromořadí i pastviny. Pěstuje se ve tvaru zákrsku, čtvrtkmenu, polokmenu i vysokokmenu. Pěstitelský tvar je špičák, podnoží je zpravidla jeřáb ptačí.

Traduje se, že tato odrůda byla nalezena v obci Ostružná na Šumpersku roku 1805. V současnosti je rozšířena po celé Evropě.

Pramen: staré odrůdy.org

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *