SILVESTROVSKÝ PŘÍSPĚVEK JAK ŽIVOT TROPÍ HLOUPOSTI…

Bohumila Jandourková, 31. prosince 2021

Domlouvali jsme se s kamarádem fotografem, že si uděláme výstavu v místní nové, prostorné hospůdce, která má i vhodný interiér.

Kamarád fotí léta a dobře. Takže říct, že je amatér lze, ale ve skutečnosti jsou snímky spíš profi. Fotografuje především přírodu naší krásné Moravy. Je to věc velké trpělivosti – vyčkat až se „herec“ ukáže. Jelen, srnec, vzácnější, či pestrobarevný pták, vážka, mladí zajíčci v pelíšku či ostražitý a bojácný sysel. Co fotka, to příběh. Kamarád má dar poutavě a zábavně vyprávět a tak dal pár příběhů k lepšímu. Nejvíc se hosté smáli tomu, co všechno technicky nachystal na bojácného sysla, aby ho nalákal statovat mu k focení a jak bylo téměř vše marné, dokonce i důmyslná „udice“ se syslí pochoutkou, zavěšená nad syslí dírou. Ale nakonec se přece pár fotografií podařilo – po tolika hodinách a po takovém snažení!

Já jsem přidal pár svých akvarelů z dovolené v Chorvatsku a starší pastely, se kterými jsem měl vždy velký úspěch. Dokonce mě nabízeli za ně i velké peníze, ale bylo to z mé tvorby to nejlepší, tak jsem si je nechal.

Vernisáž byla velkolepá. Kamarád fotograf nešetřil penězi, patří k těm, co šetřit nemusejí a tak jídlo i pití bylo v jeho režii.

Po vernisáži jsme si řekli, že by nebylo špatné přidat pár popisek. A protože mám s výstavami větší zkušenosti, vyhotovil jsem je a šel je tam přidat.

Vteřinové lepidlo mně vystříklo na ruce. Tak jsem si je otřel a poté jsem musel spěchat na WC.

Tam jsem s úlekem zjistil, že vteřinové lepidlo nelepí jen prsty – a ve zmatku přemýšlel: „Co budu dělat?“ S hrůzou jsem si představoval ty trapné situace, které mě nejspíš už za chvilku čekají.

Naštěstí se mně přece jen podařilo odlepit se – a moc se mně ulevilo…

– – –

Epizodu s lepidlem mně vyprávěl dobrý známý. Mí přátelé vědí, že podobné příběhy, byť ze života, obvykle nezveřejňuji. Ale na Silvestra? Proč ne. Na Silvestra se to hodí! A čtenáři si po přečtení možná budou při podobné práci dávat větší bacha …!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *