JEŠTĚ KE SČÍTÁNÍ LIDU 2021

Oldřich Firtl, 12. května 2021

Když se podíváme na formuláře k letošnímu sčítání lidu, je tam „chytře“ nad kolonkou národnost (nepovinný údaj), otázka na mateřský jazyk (povinný údaj), kde je předtištěn jazyk český a další, nikoliv však jazyk moravský. Většina lidí víceméně automaticky označí jazyk český a pak opět víceméně automaticky napíše národnost česká, pokud se rozhodne národnost uvést. To je samozřejmě záměr, který vede k odnárodňování a je vůči Moravanům krajně nespravedlivý.

Jediná cesta jak bojovat proti takovým „fintám“ je masivní vzdělávací kampaň, která otevře Moravanům oči a navede je k tomu, aby se už příště, tedy ve sčítání lidu v roce 2031 téměř všichni přihlásili k moravské národnosti, bez ohledu na možné budoucí finty.

Poznámka redakce: Tvrzení, že se jedná o záměr je oprávněné. Víme, jak svého času česká strana intervenovala na Slovensku, aby v jejich sčítacích formulářích nebyla moravská národnost uvedena. Slováci „neposlechli“ a moravskou národnost na formulářích uváděli i nadále. Na rozdíl od nás na Moravě se už nemusejí nechat dirigovat „Prahou“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *