VOLBY DO KRAJSKÝCH ZASTUPITELSTEV 2. a 3. října 2020

Bohumila Jandourková, 23. září 2020

Moravské politické subjekty máme v posledních letech dva. Stranu Moravané a Moravské zemské hnutí.

Strana Moravané pro kandidaturu do těchto voleb rozšířila svůj název a tak u příležitosti voleb využila možnosti propagovat pro blížící se sčítání lidu i možnost zapsat si moravskou národnost do sčítacího archu. Její současné jméno je Moravané, pro zachování Moravy se při sčítání lidu 2021 opět přihlasme k moravské národnosti.

Potěšilo mě, že na prvním místě kandidátky do krajského zastupitelstva Jihomoravského kraje kandiduje významný moravský historik doc. PhDr. Jiří Pernes, a na dalších místech kandidátky někteří moravští patrioti, které znám a kterých si vážím. Stejně mě potěšila kandidatura MUDr. Ctirada Musila do Zastupitelstva Olomouckého kraje. Ocenila jsem před časem jeho skvělé shrnutí historie Moravy ve slovenském internetovém rádiu Sĺobodný vysielač. V předvolebním vystoupení v ČT se rozhodně neztratil! Radost jsem měla i z kandidatury Ing. Mgr. Ondřeje Hetmánka do zastupitelstva Moravskoslezského kraje, kterého znám jako velkého moravského patriota. Lídra kandidátky Moravanů do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje PhDr. Michal Kedroutka sice neznám, ale vzhledem k vedení strany Moravané byl jistě vybrán velmi odpovědně. Za jeho schopnosti mluví i to, že byl vybrán k prezentaci cílů strany v letošních krajských volbách do ČT. Ve zlínském kraji kandiduje Petr Bystřický, moravský patriot, pracující pro budoucnost Moravy dle svých nejlepších schopností a možností přímo ve vedení strany. A jeho nasazení je znát.

 – – –

Dalším moravským politickým subjektem je Moravské zemské hnutí. To letos kandiduje v koalici Spolu pro Moravu. Z tváří, které znám mě zaujal Moravského PhDr. Jiří Kacetl, který kandiduje na 6. místě a poté Mgr. Ondřej Hýsek Ph.D., který kandiduje na místě posledním, ale také Mgr. Tomáš Třetina, starosta Krumlova, na místě třetím.

 – – –

Za zmínku také stojí, že k prosazování zemského zřízení se letos v kampani znovu přihlásil i další politický subjekt Svoboda a přímá demokracie (SPD) a to je jistě potěšující zpráva.

Omluva redakce Hlasu Moravy: Tento příspěvek byl nedostatečně zpracován. Autorka si uvědomila pozdě, že pominula další volební kraje kde moravské politické subjekty mohly kandidovat a také kandidovaly a vyšla jen z volebních lístků, které sama obdržela a ze zpráv, které se k ní dostaly. Když si uvědomila svůj omyl, byly již materiály tohoto čísla zpracovány ve verzi pro tisk, tedy byla hotová sazba. V této verzi bylo možno text doplnit, ale nakonec jsme této možnosti nevyužili. Jednak bylo už pozdě ve vztahu k datu voleb, jednak dvojí verze textu v rámci jednoho časopisu asi také není řešení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *