ODPOVĚĎ PETRA PITHARTA: /Bc. Jiřímu Zvoníčkovi/

Dobrý den, vážení,


o jediném návrhu, který komplexně zaváděl zemské uspořádání (vládní návrh, “balíček”, předložený mou vládou a zahrnující celou komplexní problematiku), se nikdy nehlasovalo! Předsednictvo ČNR jej vůbec nezařadilo na jednání pléna.
Jistě mohla být navržena ještě celá řada demonstrativních, manifestačních, tj. de facto nicotných návrhů, které mohly vyjadřovat nějakou vůli, přání, rozhořčení…, ale ty byly by bez praktických důsledků – pro takové jsem mohl nehlasovat či být i proti. To byly právě ty, které jen zvedaly vlny, ale nic neřešily. Politika není jitření emocí, ale sčítání hlasů pro a proti.

A jak může kdo vědět, jak kdo (členové jakých stran) pro koho hlasovali v tajných volbách? Já jezdil po mnoha, mnoha kampaních na Jižní Moravě a tam mně to lidé řekli: ten, co právě mluvil, to je ve skutečnosti…. A pak to dodatečně spočítali sociologové, to oni umějí. Je na tom co se divit? Dělali, co mohli!

S úctou Petr Pithart

– – –

Redakce Hlasu Moravy: V minulém čísle jsme přetiskli z portálu Zprávy z Moravy rozsáhlý článek na téma jak to bylo s neobnovením zemského zřízení v ČR po Listopadu. Další materiály z tohoto portálu již přetiskovat nebudeme, dodatečně jsme zjistili, že si to portál zakazuje. Ale tuto odpověď, o které jsme v době přípravy minulého čísla nevěděli, jsme už jen kvůli obyčejné lidské slušnosti vůči Petru Pithartovi otisknout museli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *