PREZIDENTKU ČAPUTOVOU NA MORAVĚ PŘIVÍTALO I MORAVSKÉ ZEMSKÉ HNUTÍ

11. března 2020

 

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v úterý 10. března poprvé ve funkci hlavy státu navštívila Moravu. V Hodoníně uctila památku T. G. Masaryka, v Brně se zúčastnila slavnostního shromáždění ke 100. výročí přijetí Ústavy Československé republiky. V Brně ji přivítali i představitelé moravského hnutí. Měli připravený jednoduchý vzkaz a moravskou vlajku.

Součástí návštěvy Brna bylo i přivítání primátorkou na Nové radnici. Po přivítání zavítala na slavnostní shromáždění v budově Ústavního soudu, v původní moravské zemské sněmovně.

Před Novou radnicí ji přivítali mimo jiné i členové našeho hnutí Bohuslav Klíma a Pavel Trčala s moravskou vlajkou a dvoujazyčným nápisem “Morava nejsou Čechy”/”Morava  niesú Čechy”.

Jednalo se o srdečné přivítání vzácné návštěvy u nás na Moravě i o přátelské upozornění. Slovenská média totiž často používají termín Čechy pro celou ČR, a to i v přímé souvislosti s územím Moravy. Někdy se toho bohužel dopouštějí i média a odpovědné osoby u nás. Morava ale nejsou Čechy, Morava není v Čechách. Morava je Morava.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *