PŘIPOMENUTÍ 3. VÝROČÍ VYHLÁŠENÍ DEKLARACE MORAVSKÉHO NÁRODA NA VELEHRADĚ

Redakce 19. prosince 2019

 

V pondělí 19.12.2016, v den 50. výročí přijetí Mezinárodního paktu o hospodářských, sociálních a kulturních právech Valným shromážděním OSN, ve kterém je všem národům zajišťováno právo na sebeurčení, vyhlásili zástupci občanů moravské národnosti na památném Velehradě Deklaraci moravského národa.

Po 25 letech od sčítání lidu, ve kterém se občané České republiky poprvé oficiálně přihlásili k moravské národnosti a v průběhu kterých byla ze strany oficiálních institucí v České republice ignorována jejich národní a zemská identita, dochází současná generace Moravanů k poznání, že není jiné cesty k obnovení samosprávy Moravské země, než se dát cestou prosazení práva moravského národa na sebeurčení.

Komentář na youtube

Z mnoha komentářů k videu ze slavnostního vyhlášení Deklarace moravského národa jsme vybrali následující. Vybrat nebylo jednoduché, i ostatní komentáře byly povzbudivé a pozitivní, ale následující text nás oslovil nejvíc:

Je dobré, že někteří myslí i dál než jen kam večer půjdou do kina, nebo koho je aktuálně potřeba nově nenávidět. Láska k rodné zemi a výchova k pozitivnímu patriotizmu je základním kamenem jak se nerozpustit v době globalizace a jak nepodlehnout přetahované mezi mocnostmi. Živit vlastenectví neustálým hledáním nepřátel, to není cesta. Dobrý hospodář myslí na budoucnost a nepotřebuje k tomu nenávist, ale rozum, srdce a odhodlání!

/vše k deklaraci na moravskynarod.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *