SMUTNÁ ZPRÁVA

Bohumila Jandourková, 30. září 2017

Autor článků v Hlasu Moravy, tedy náš přispěvatel pan Vladimír Merta, zemřel. Nemohu o něm mnoho napsat. Znala jsem pana Vladimíra jen z mailů, které se vyznačovaly laskavostí a pochopením. Podělím se tedy s Vámi alespoň o to málo, co se mně podařilo o panu Mertovi zjistit.

Vladimír Merta se narodil v roce 1938. Ale na svůj věk nevypadal a mnozí jej považovali za mladšího člověka a mmj. i proto je zpráva o jeho úmrtí překvapila. Který den zemřel, nevím. Redakci se dostala tato zpráva v pátek, 29. 9. 2017 po 10. hodině večerní. Pohřeb byl následující úterý 3. října před polednem, v Ústí nad Orlicí.

Pan Vladimír Merta žil v Letohradu. Byl levicově zaměřen a zároveň byl rodu věrným Moravanem. V okruhu svých přátel získával sympatizanty pro obnovu moravské autonomie. Byl dlouholetým členem Moravského národního kongresu a zároveň regionálním vlastivědným badatelem. Jeho poslední prací, kterou připravil pro 7. Moravský historický sborník – Ročenku Moravského národního kongresu 2011–2017, která právě vyšla, byla práce První Slované.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *