JEŘÁB OBECNÝ MORAVSKÝ SLADKOPLODÝ

Věra Hejtmánková, 30. července 2022

Ještě donedávna byla zcela přirozená tradice, že se téměř vše, co bylo původem z Moravy, také nazývalo moravské. V dnešní době je tato tradice tvrdě válcována. Obrana je proti tomuto, přímo z centra prosazovanému trendu – jak v médiích, tak i v politickém směřování – velmi obtížná až nemožná.

I proto občas rádi uvádíme moravské odrůdy ovocných stromů, moravská plemena domácích zvířat apod. Hlas Moravy už před delší dobou uvedl obsáhlejší článek pana Merty o jiném jeřábu, také domovem na Moravě, Jeřábu oskeruši – na Moravě Oskoruši, který je považován za strom Slovácka a pan Merta o něm dokonce psal jako o možném národním stromu celé Moravy. Ale něco takového není a nemůže být věcí názoru jedince, byť by byl jeho úmysl sebešlechetnější. Oskoruša – jak my stromu na Moravě říkáme, není totožná s jeřábem, který uvádíme v tomto článku. To je patrno i z latinského názvu Oskoruše – Sorbus domestica. Zatímco Jeřáb obecný moravský sladkoplodý má latinský název Sorbus aucuparia variant moravica.

Jde o chutnou odrůdu klasických sladkoplodých jeřabin. Plody na rozdíl od planých jeřabin nejsou nahořklé, ale mají příjemnou sladkokyselou chuť. Plody se konzumují čerstvé, sušené, ve šťávách, likérech, zavařeninách, čajích, užívají se do jídel i jako náhrada za brusinky. Obsahují mnoho cenných látek, proto jsou s oblibou využívány i v léčitelství.

Odrůda byla objevena jako náhodný semenáč na severní Moravě asi před dvěma sty lety. Dřevina je nenáročná na pěstování a vhodná i do horských poloh (až 1500 m). Řez se provádí hlavně výchovný, po zapěstování korunky spíše občasný – udržovací. Vysazuje se na vzdálenost 4 až 8 m, hodí se pro zahrady, sady, parky, aleje, stromořadí i pastviny. Pěstuje se ve tvaru zákrsku, čtvrtkmenu, polokmenu i vysokokmenu. Pěstitelský tvar je špičák, podnoží je zpravidla jeřáb ptačí.

Traduje se, že tato odrůda byla nalezena v obci Ostružná na Šumpersku roku 1805. V současnosti je rozšířena po celé Evropě.

Pramen: staré odrůdy.org

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *