VZPOMÍNKA NA PAVLA HÁLU

V závěru měsíce října 2020 se rozšířila zpráva o úmrtí MUDr. Pavla Hály, dlouholetého aktivního moravského patriota. Původně člen Hnutí za samosprávnou demokracii – Společnost pro Moravu a Slezsko se stal v červnu roku 1994 spoluzakladatelem nového politického uskupení Hnutí samosprávné Moravy a Slezska (HSMS) a na čas stanul v jeho čele jako předseda. V prosinci 2005, kdy došlo ke sloučení HSMS s Moravskou demokratickou stranou do jedné politické strany Moravané, byl zvolen místopředsedou této strany.

Za HSMS byl také zvolen do zastupitelstva města Brna. Mimo to byl dlouholetým členem občanského spolku Moravský národní kongres. Veřejnosti byl znám jako vášnivý diskutér nad moravskou problematikou.

Většině spoluobčanů v Brně a okolí byl ale znám spíše jako lékař – chirurg. Mnoho pacientů navštěvovalo jeho soukromou ordinaci na Běhounské ulici v Brně.

Současná zdravotnická bezpečnostní opatření neumožnila jeho přátelům, známým, spolupracovníkům a pacientům zúčastnit se posledního rozloučení s ním. Věnujme proto Pavlovi Hálovi alespoň tichou vzpomínku.

Čest jeho práci a památce!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *